Programajánló 10.16-10.21.

Ismét összeállítottuk nektek a város legizgalmasabb programjait, most október 16-21. között!

Tudományok Fővárosa, Őszi Gombafesztivál, CAFe Budapest vagy Gardrób Közösségi Vásár – október 21-ig is rendkívül színes a városi programfelhozatal. Az esős, hideg idő persze egyre inkább a beltéri lehetőségekre kell koncentrálnunk, de szerencsére így sincs könnyű dolgunk a választás során. Mi most ismét adunk néhány ötletet: nézzétek meg a Rimini Protokoll installációs előadását a Trafó Houseban, vegyetek részt a Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásár programjain, szemezgessetek az új színházi bemutatókból vagy nézzetek bele a WOMEX online eseményébe – a döntés csak tőletek függ!

Október 16.
PÉNTEK

17:00
Kóstold meg Budapestet
Városháza Park Hütte
17:30
Izgalom és idill a Tabánban – felfedező séta a dombok között
Gellért-hegy
19:00
Fischer Annie Night
Három Holló
19:00
Jazzékiel lemezbemutató + Egyedi Péter Mmamt
Akvárium Klub
19:00
Pálinkás Réka/ Udvarhelyi Ádám
Szimpla Kert
19:00
Törvényen Belül | Narratíva
Tesla LOFT
20:00
Üdv a fedélzeten!
Trafó
20:00
Dalinda, Babra
Fonó Budai Zeneház

Fischer Annie Night (Fotó: Hrotkó Bálint)

Október 17.
SZOMBAT

10:00
Tudományok Fővárosa 4.0
online
13:00
Első Központ Lemezvásár
Központ
15:00
Elfogadás Sütöde
NOS
15:30
Titkos kertek és terek a belvárosban
V. kerület
16:00
Legyen Zaj!
Dürer Kert
17:00
Flying Bodies & Collective Dope: You are the Flow
Boráros Skatepark
19:30
Studio5: Quodlibet
Godot Kortárs Művészeti Intézet
20:00
Harcsa Veronika és Gyémánt Bálint Duó
Fonó Budai Zeneház

Flying Bodies & Collective Dope: You are the Flow (Fotó: CAFe Budapest)

Október 18.
VASÁRNAP

10:00
Gardrób Közösségi Vásár
Dürer Kert
10:00
Őszi Gombafesztivál
Magyar Természettudományi Múzeum
11:00
BAW20 | Az első bástya – Tárlatvezetés
T9 – Az első bástya
15:00
Gardróbvásár
TRIP
16:00
Az élet kabaré
Óvóhely
18:00
Ifjúsági és gyerek matiné a Budapest Jazz Orchestrával
Budapest Jazz Club
19:00
Julian Philips: The Yellow Sofa – magyarországi bemutató
Zeneakadémia
19:30
Jazzbois – Downtown CAFe
Akvárium Klub

Jazzbois (Fotó: CAFe Budapest)

Október 19.
HÉTFŐ

17:00
Japán Filmest
ELTE
19:00
Nőtípusok, női szerepek a képzőművészetben
De la Motte – Beer-palota
19:00
Háy János: A halottember – utolsó előadás
Szkéné Színház
19:30
Jadviga és Psyché
Budapest Music Center
20:00
Ensemble Mandel
Mátyás-templom
20:00
Casi Flamenco Műhely
Pótkulcs
20:00
Margo
Budapest Jazz Club
20:00
A művészet és a teljesítmény nyomában
online

Jadviga és Psyché – Bodrogi Éva és Bognár Szilvia (Fotó: CAFe Budapest)

Október 20.
KEDD

16:00
Esterházy Péter: Egy nő
Óvóhely
18:00
Mondj Te is egy verset!
Jókai Anna Szalon
19:00
Cserepes Gyula: Bardo
Bethlen Téri Színház
19:00
Magányos és társas művek 2020 – finisszázs
Artus Stúdió
19:00
Bősze Ádám: Nagy zenészek, nagy szerelmek – Wagner
Marczibányi Téri Művelődési Központ
20:00
Pódium Art Jazz Est: Pankastic!
Budapest jazz Club
20:00
Deck: Borda Réka, Bordás Máté, Cataflamingo
A38 Hajó
20:00
PR-Evolution Dance Company: Da Vinci Mosolya
TRIP

Esterházy Péter: Egy nő

Október 21.
SZERDA

10:00
WOMEX 20 | Worldwide Music Expo
online
18:00
Műcsarnok Filmkör | Nadine Labaki: Kafarnaum
Műcsarnok
19:00
Király mesék: Csákányi Eszter, Csuja Imre, Kollár-Klemencz László
K11 Művészeti és Kulturális Központ
19:00
100 szóban Budapest – Gyógyüdülő a tölgyek alatt
Margitszigeti ásványvíz-palackozó
19:00
Villakoncert
Bajor Gizi Színészmúzeum
19:30
Kultúrpart Klub – Novák Péter és az Etnofon
TRIP
20:00
Manu Delago Ensemble: Circadian
A38 Hajó
20:00
Ben van Gelder – Reinier Baas: Mokum in Hi-Fi
Opus Jazz Club

100 szóban Budapest – Gyógyüdülő a tölgyek alatt (Grafika: Zsuffa Zsanna)