Majdnem két hétig tartott. Az ár elvonultával visszatekintünk, hogy milyennek láttuk jönni, és az összefogás erejével hogyan sikerült megóvni Budapestet.
Időrendi áttekintés a cikkeink alapján:
Szeptember 12-én még abban sem voltunk biztosak, hogy le kell zárni a rakpartokat, csak annyit láttunk, hogy emelkedik a Duna vízszintje.
Szeptember 13-án másodfokú árvízvédekezési készültséget rendelt el valamennyi budapesti árvízvédelmi szakaszra Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere.
Szeptember 15-én nyolc méter fölé vártuk a Dunát.
Szeptember 16-án nyolc és fél méter tűnik valószínűnek, miközben a Margitszigeten is megkezdődik a homokzsákok pakolása.
Szeptember 17-én megnéztük, hogy az ipari búvároknak milyen kihívásokkal kell szembenézniük.
Szeptember 18-án egy galériát tettünk fel az árvízi védekezésről, miközben szembesültünk azzal, hogy a fővárosi közlekedést sem kerülheti el az átszervezés.
Szeptember 19-én készen álltunk a tetőzés fogadására – itt már 9 méterről szóltak a hírek.
Szeptember 20-án a Fővárosi Vízművek megnyugtatott minket, hogy az ivóvíz minősége nincs veszélyben.
Szeptember 21-én arról írtunk, hogy a Fővárosi Csatornázási Művek hogyan védekezik a feltörő szennyvíz ellen. Éjjel a vártnál alacsonyabban, 830 centiméteren tetőzött a Duna Budapestnél, nemsokkal később apadni kezdett.
Szeptember 22-én képpárok segítségével hasonlítottuk össze, hogy milyen volt előtte és milyen lett árvíz közben a folyópart a fővárosi szakaszon.
Szeptember 23-án az árvízzel kapcsolatos legjobb videókat gyűjtöttük össze, miközben a levonuló árra koncentrálunk.
Szeptember 24-én a közösségi közlekedés lassan újraéled a lezárt vonalakon, megtisztítják az útpályákat, visszabontják a gátakat.
Szeptember 25-én megszűnt az árvízvédelmi készültség.
Szeptember 26-án újra járhatók az alsó rakpartok, a főváros az árvízi védekezésben közreműködők hétvégi ünneplését várja.
(Kiemelt kép: Ancsin Gábor/Képszerkesztőség)