A II. és a XII. kerületi önkormányzat június elején elindította az adománygyűjtő oldalát, ahova a parkkal kapcsolatos adományokat várják.
„Számos olyan problémával találkozunk II. kerületiként, melynek megoldásához többszereplős együttműködésre van szükség (...).
A Városmajort szeretnénk megőrizni ősfás parkként, célunk a parkhasználók javaslatai alapján leginkább arra irányul, hogy megújulhasson játszótér, mosdók, padok, köztéri bútorok, frissüljenek a zöldfelületek”
„A Városmajor nemcsak egy park, hanem sokunknak ez a mindennapi kikapcsolódás, feltöltődés, közös élmények helyszíne. (...) Amennyiben szeretne hozzájárulni a park fejlődéséhez, akár kisebb összeggel is, most megteheti magánszemélyként (...)” – tette hozzá a hegyvidéki önkormányzat.
Mindenkinek köszönik, ha hozzájárulnak az élhetőbb, zöldebb, szebb Városmajor megvalósításához.
Ahogy a II. kerület is emlékeztet, az önkormányzatok áprilisban jelentették be, hogy közös alapot hoznak létre a Városmajor fejlesztésére, amibe rögtön beletettek 20-20 millió forintot, amihez további 35 millióval csatlakozott a Fővárosi Önkormányzat is.
Ehhez érkeztek magán és céges felajánlások. Mint az Énbudapestem is beszámolt róla,
az adományozók között van kisebb meglepetésre Tiborcz István tulajdonában álló BDPST Group és a Market Zrt. is, aminek egyik tulajdonosa, Garancsi István, aki szintén jó kapcsolatot ápol Orbán Viktorral.
A Telexnek Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere azt mondta, örülnének, ha a két ellenzéki kerület projektjéhez más, nem NER-es cégek is jelentkeznének, mert még a végén furcsa lesz a dolog optikája.
Egy videójában Kovács Gergely is arra buzdítja a baloldali oligarchákat, ne hagyják csak NER-es üzletemberek pénzéből újuljon meg a Városmajor, „hiszen az ország mindannyiunké”. „Mutassátok meg, hogy régen még ti is tudtatok lopni.”
A nemes ügyhöz egyébként nem csak vállalatok jelentkeztek, a lap arról ír, hogy egy neves filmrendező félmillió forintot kínált fel, több más magánszemély egymilliós felajánlást tett, de sokan egyéb módon jelezték a támogatásukat.
Egy tájépítő cég ingyen munkaórát, egy faiskola előnevelt gesztenyefa-csemetéket, egy másik cég korlátlan számú teqball-asztalt, sporteszközt ajánlott.
A terület legutóbb 2014-ben esett át látványosabb fejlesztésen, amikor többek között futópályával és parkour-eszközökkel bővült a szabadtéri sportkínálat. Egy 2024-es bejáráson Bardóczi Sándor főtájépítész megerősítette, hogy a Városmajor valóban nincs a legjobb állapotban: a vadgesztenyefákat például aknázómoly tizedeli.
Az adományokat ezen és ezen az oldalon várják az önkormányzatok.