Hosszas előkészületek után július 15-én újra megnyitott Mária Magdolna-torony – immár önkormányzati üzemeltetésben. Az I. kerület polgármestere 2025. február 20-án jelentette be, hogy mivel a tornyot korábban üzemeltető cég több mint 20 millió forintos tartozást halmozott fel, 2025 januárjával az önkormányzat visszavette a történelmi épületet a korábbi bérlőtől, és elkezdték a munkát, hogy minél előbb újra látogatókat fogadhasson a torony.
A céljuk az, hogy a torony kulturális kínálatát bővítve minél többen látogassanak el a Váron belül a Kapisztrán térre is, hogy aztán megismerkedjenek az épület történetével. A cég búcsúposztjában egyébként azt írta, hogy szomorúan, de büszkén távoznak. Az általuk felújított és látogathatóvá tett, 600 éves műemlék épületben az elmúlt hét évben nemcsak a toronyba való feljutást biztosították, hanem létrehozták a Budatower Galériát is, ahol 6 év alatt több mint negyven kortárs magyar művész kiállítását rendezték meg.
Ahogy a Budapesti Történeti Múzeum régésze is összefoglalta, a késő gótikus stílusban épült Magdolna-torony a Kapisztrán tér legrégibb épülete, sőt mára az egyetlen középkori torony Budán, amely viszonylagos épségben és eredetiségében vészelte át az évszázadok során az ostromok okozta sorozatos rombolásokat, az azokat követő bontásokat és újjáépítéseket. Eredeti formájában a város középkori magyar közössége építette fel a 15. század végén a Mária Magdolna-plébániatemplom három hajós épületének nyugati homlokzatán. A torony egy, a Halászbástyával összevont kombinált panorámajeggyel látogatható 2500 forintért. Böröcz elmondása szerint hamarosan egy kiállítást is megnyitnak a toronyban, és később is terveznek ide különböző kulturális tartalmakat.

Ha ti is láttok valami érdekeset, küldjétek el a szerk@budapest.hu-ra!