Megalakult a Köztéri Művészeti Szakmai Tanács, amely a Budapesti Történeti Múzeumhoz tartozó Budapest Galéria szervezeti keretei között működő független testület.
A Fővárosi Közgyűlés által létrehozott szakértői bizottság célja, hogy a budapesti köztereken elhelyezni tervezett művészeti alkotások (szobrok, emlékművek, installációk stb.) előkészítése és megvalósítása átláthatóbb, szakmailag megalapozottabb és társadalmilag egyeztetett módon történjen.
A Tanács összetétele több szakterületet integrál annak érdekében, hogy a döntések széles körű szakmai szempontok alapján szülessenek meg. Tagjai:
- Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze
- Erő Zoltán, Budapest főépítésze
- Erőss Nikolett, a Budapest Galéria vezetője
- Benkő Melinda, urbanista építész
- Deli Ágnes, szobrászművész
- Horváth Gideon, képzőművész
- Mélyi József, művészettörténész
- Pótó János, történész
- Szepes Anna, drámainstruktor
A testület saját kezdeményezésére is megfogalmazhat ajánlásokat, javaslatokat és állásfoglalásokat a főváros közigazgatási területén található köztéri művészeti alkotásokkal kapcsolatban, de nemcsak a fővárosi tulajdonú területekkel foglalkozik. Felkérés esetén kerületi vagy civil kezdeményezéseket is véleményez.
A Tanács a kmszt@btm.hu címen érhető el.
