Bálint György, vagy ahogy az ország ismerte – Bálint gazda – kertészeti tanácsait egy ország ismerte és követte lelkesen, és rengeteg emberrel szerettette meg a természetet és a növényeket.
Kert egy zsebkendőnyi telken, vagy időigényes magaságyás építése? Kártevő-kérdés, vagy szüretelésről, metszésről fontos tudnivalók? A válaszokért, hasznos tanácsokért generációk fordultak, és fordulnak ma is Bálint gazdához és tudásához.
A 2020-ban, százéves korában elhunyt Bálint György kertészmérnöknek a város egyik legszebb kertjében, a MATE (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) Budai Arborétumában, a felső kertben állítottak mellszobrot április 29-én.

A XX. század diktatúrái alatt többször is üldözötté vált, 1942-ben munkaszolgálatra hívták be, majd a gunskircheni koncentrációs táborba vitték, ahonnan 42 kilóra soványodva szökött meg a tábor felszabadulása előtt. Hazatérve nekiállít a családi, gyöngyöshalmaji családi birtok fellendítésre – amiért a Rákosi-rendszer kuláknak bélyegezte és földjeiket elvették.
A Magyar Televízió Ablak című műsorához 1981-ben került, ahol Bálint gazdaként ismerhette meg a világ, és a műsort egészen 2009-ig sugározták. Élete során számos publikációval, könyvvel is ott segítette az amatőr és profi kertészeket, ahol csak tudta, a magaságyásoktól kezdve a szüretek rendjén át a biológiai kertészetig számos témában forgatják ma is műveit, és szellemi öröksége – a természet szeretete, tisztelete semmit nem halványult az elmúlt évek során