Az idén újonnan bevezetett szakasz célja az volt, hogy olyan ötletek kerüljenek a hivatali szakmai értékelésre, amelyek mögött valós lakossági támogatás van.
A beérkezett ötletek lakossági támogatása 2025. február 6. és 21. között zajlott, ez alatt az idő alatt az űrlapot 4893-an töltötték ki. Az összesen beérkezett 730 ötletből 574-et lehetett az űrlapon támogatni, mivel ennyi felelt meg a kiírás feltételeinek. Az elutasítás okairól az ötletek adatlapján érhető el bővebb információ. Az idei volt az első év, hogy a lakossági támogatás lépése megjelent a közösségi költségvetés ötletelési folyamatában, a bevezetés okairól itt írtak részletesen.
Az ötletek sokszínűségének megőrzése érdekében a támogatók gyűjtéséhez hat tematikus csoportba rendezték az ötleteket, és azt is meghatározták, hogy az egyes csoportokba hány ötlet kerülhet. Azonban a kvóták feltöltése során kiderült, hogy nem egy ötlet ugyanazt a fejlesztést, műszaki tartalmat fogalmazta meg, így a duplán szereplő javaslatokat összevonták és egynek számolták. Az így fennmaradó helyekre kategórián belül beválasztották a sorban következő legmagasabb támogatottságú ötletet. Mivel kilenc ilyen ötletpárt találtak, így végül nem 300, hanem 309 ötletet jutott tovább szakmai értékelésre. Valamint a "Szociális" kategóriába a szabály szerint 75 ötlet kerülhetett, ugyanakkor csak 46 ilyen tematikájú ötletet adtatok be. Az itt fennmaradt 29 ötletnyi "kvóta" úgy lett feltöltve, hogy az egyes témákba be nem jutott ötleteket sorba rendezték, és a legmagasabb támogatottságúakat, immár témákra való tekintet nélkül, beemelték a szakmai értékelésre továbbítandó listára a hiányzó szociális ötletek helyett.
A támogatások összesítése alapján a szakmai értékelésre továbbjutó 300 legnépszerűbb ötletet itt lehet megnézni.
Ezeket az ötleteket a következő hónapokban egyesével elbírálják a Hivatal illetékes főosztályai és szakemberei és értékelik a megvalósíthatóságukat és a feltételeknek való megfelelésüket, szükség esetén összevonnak vagy módosítanak ötleteket, ellenőrzik a helyszíneket, vagy helyszíneket javasolnak, és véglegesítik az ötletek szövegét. A szakmai értékelésen megvalósíthatónak ítélt ötletekből áll majd össze a szavazólapra kerülő ötletek listája, és a szavazás várhatóan 2025 őszén indul. Az ezen nyertes ötleteket valósítja meg a Fővárosi Önkormányzat az elkövetkező években.