Budapest gyógykatedrálisai elevenednek meg a 3D technikával készült különleges filmben, megidézve azt a kort, amikor a fürdőélet virágzásnak indult.
Budapestet gyakran emlegetik fürdővárosként, és nem is véletlenül. A főváros geotermikus adottságai miatt Budapesten körülbelül 80 geotermikus forrás fakad, és ezek nem egy fürdőt táplálnak különleges vizükkel. Az újkori fürdőkultúra fellendülése a 19. század vége felé indult el, amikor a különböző szakterületeken dolgozó tudósok – mérnökök, kémikusok, balneológusok, orvosok – közös munkájának hála sorban fúrták az artézi kutakat és épültek, korszerűsödtek a gyógyfürdők. Ma a különleges összetételű fővárosi gyógyvízeket hivatalosan nyolc fürdő intézmény hasznosítja, elsősorban gyógyászati, rekreációs valamint turisztikai célokra.
A Budapest Gyógyfürdői És Hévizei Zrt. hét perces filmjében az Animatiqua stúdiótól megszokott lélegzetelállító technikával a Fortepan képek nem csak háromdimenziós élményként szippantják be a nézőt, a “mintha én is ott állnék” élményét adva, hanem egy-egy kis részletet még meg is mozgatnak.
A filmben felbukkan a mára már eltűnt Margit fürdő, a Döbrentei téri gyógyforrások, amik ma is ott működnek az Erzsébet híd lába alatt, csak kevésbé impozáns környezetben. De kívül-belül bejárhatjuk a szecessziós Gellért fürdőt, a Rudast és a Ráczot, csobbanhatunk a Lukácsban és a Palatinus is feltűnik, hogy végül az akkor még Népfürdőnek hívott Dandár után az utazás az impozáns Széchenyi fürdőben érjen véget.